Ейре сломи Унгария с късен гол

Ейре победи Унгария с 2:1 в контролна среща на "Авива Стейдиъм" в Дъблин. Срещата е част от подготовката на маджарите за Евро2024. Домакините пък измъкнаха успеха драматично в добавеното време на мача.

Ирландците първи взеха преднина в 36-ата минута, когато след центриране отдясно на Уилиям Смолбоун Адам Ида с глава порази вратата за 1:0.

Радостта на домакините обаче бе кратка. В 41-вата минута топката бе пратена в пеналта, там Вили Орбан я отклони с глава към Адам Ланг, който отблизо вкара за 1:1.

През второто полувреме двата тима не създадоха много положения и изглеждаше, че мачът върви към равенство. Във 2-рата минута на добавеното време обаче Ейре измъкна победата. "Детелините" организираха контраатака, Трой Парът се измъкна зад защитата и хладнокръвно реализира за 2:1.

Макар да не е участник на Европейското първенство, Ейре има планирана още една проверка на 11 юни срещу Португалия. Унгария пък също ще има възможност да тества отбора си преди финалите в Германия. Това ще се случи на 8 юни срещу Израел.

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!