Вестерло и Йорданов с домакинска загуба

Отборът на Вестерло записа загуба с 1:3 от Гент. Срещата бе от 5-ия кръг в плейофа за участие в Европа. Българският национал Едисон Йорданов поигра в края на мача, като се появи на терена в 83-тата минута на мястото на Максим Де Кайпер.

Вестерло поведе чрез Насер Шадли в 23-тата минута, но само четири по-късно Гент изравни чрез Андрю Хюлсагер.

През втората част гостите измъкнаха и трите точки след точни изстрели на Юго Кайперс в 76-ата и Тарик Тисудали в 81-вата минута.

Така Вестерло остава на 7-ото място в класирането с 30 точки, докато Гент е 5-и и ще играе в Лигата на конференциите, тъй като няма как да бъде изместен от тази позиция в последния кръг.