Университатя на Петев подгони титлата след обрат с човек по-малко

Университатя (Крайова) на Ивайло Петев играе все по-силно. Днес отборът на българския специалист постигна втора поредна победа в плейофите на румънската Суперлига и се доближи на 4 точки до водача в класирането ФКСБ, който обаче е с мач по-малко. Университатя се наложи над гостуващия Рапид (Букурещ) с 2:1, а успехът дойде с обрат в рамките на 7 минути в средата на второто полувреме, въпреки че тимът беше в намален състав.

Първата част премина равностойно, но гостите от столицата пропуснаха няколко чисти положения чрез Албион Рахмани. В 48-ата минута защитата на Университатя не се ориентира добре след едно центриране от ъглов удар и Фуншо Бамгбойе откри резултата с глава. Последва червен картон на Лиес Ури, който още повече усложни ситуацията за състава на Петев.

В 59-ата минута Александру Митрица пусна чудесен извеждащ пас към Щефан Байрям и младежкият национал на Румъния изравни с удар под плонжа на Михай Айоани. Малко по-късно домакините получиха дузпа, реализирана от Митрица. Последните минути бяха много нервни, но Университатя удържа победата и излезе еднолично на второто място с 31 точки - с три повече от Рапид и ЧФР Клуж.

В мач от Групата на изпадащите Университатя (Клуж) направи 0:0 у дома с УТА Арад. Пламен Илиев не беше в групата на домакините, а червен картон в добавеното време получи бивщият защитник на Локомотив (Пловдив) Лукас Масоеро. Университатя е лидер в подреждането с 25 точки, а УТА Арад е втори с 24.

Ботошани надви с 2:1 Политехника (Яш), но остава на дъното в класирането с едва 14 точки. Радослав Димитров остана на пейката за Ботошани.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!