Университатя на Петев взе градското дерби на Крайова

Воденият от Ивайло Петев тим на Университатя (Крайова) измъкна трудна, но сладка победа с 2:1 в градското дерби с У (Крайова). Срещата бе от 30-ия кръг на Суперлигата на Румъния, а гостите прибавиха ценни три точки в актива си.

У (Крайова) поведе в резултата в самия край на първото полувреме чрез Аурелиан Читу.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!

Университатя обаче успя да обърне нещата в своя полза са седем минути през втората част. Първо в 70-ата минута Александру Митрица изравни резултата, а в 77-ата Щефан Баярам вкара втори гол за гостите, който се оказа и победен.

С този успех Университатя заема 4-тото място в класирането с актив от 49 точки. У (Крайова) пък остава на 13-тата позиция с 31 точки. Водач е ФКСБ с 64 точки.