Отново е време за дерби! Ще видим ли нов триумф на "червените" или този път победата ще е за Левски - на живо със стартовите състави

Университатя на Петев измъкна драматична победа като гост

Университатя (Крайова) си гарантира участие в плейофите за титлата в румънското първенство. Отборът на Ивайло Петев надви измъчено Петролул (Плоещ) с 3:2 и се утвърди на 4-ото място в класирането след 28-ия кръг от редовния сезон.

Гостите от Крайова поведоха с 2:0 след попадения на Йован Марковичи (32') и Щефан Баярам (40'), но в края на първото полувреме Мариан Ужа върна интригата. В 47-ата минута ветеранът Георге Грозав изравни, но не след дълго Баярам се разписа отново за Университатя.

В 81-ата минута Андрей Иван пропусна дузпа за тима на Петев, а в добавеното време Базилио Ндонг пропусна дузпа, но въпреки това Университатя удържа победата и събра 45 точки.

В друг мач днес Ботошани отстъпи с 1:2 у дома на Сепси. Радослав Димитров остана сред резервите за Ботошани, а неговият отбор е на дъното в подреждането с едва 20 точки. Николае Паун и Габриел Дебелю се разписаха за Сепси през първото полувреме, а след почивката Едуард Флореску пропусна дузпа за Ботошани. Домакините стигнаха само до почетен гол в 78-ата минута, дело на Енцо Лопес.

Начело в Румъния е ФКСБ. Тимът на Елиас Хараламбус спечели с 2:1 визитата си на Волунтари и има аванс от 10 точки пред Рапид (Букурещ). И двата гола за ФКСб отбеляза Флоринел Коман.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!