Balkan Grand Prix 6

Жоро Миланов и Динамо (Б) стартираха плейофите с тежка загуба

Георги Миланов игра едно полувреме за Динамо (Букурещ) при гостуването на Херманщат от първия кръг на плейофите в групата на изпадащите в румънското първенство. Българският халф беше заменен на почивката, а отборът му загуби с 0:3 и остана под чертата с актив от 15 точки.

Домакините от Сибиу решиха нещата в своя полза с три гола в края на първото полувреме. Резултата откри Янис Стойка (38'), а след него се разписаха Раул Опрут (41') и Кристиан Негуц (45'). Динамо не допусна гол в предишните си три мача, но днес не показа нищо от напредъка под ръководството на Желко Копич, който не скри разочарованието си от играта на своя отбор.

"На трибуните имаше много наши фенове, но ги разочароваме. Проблемът не е в силната игра на домакините, а в това, че ние играхме слабо. Трябва да си извадим поуките", каза бившият наставник на Ботев (Пловдив).

След Динамо в класирането са само Волунтари и Ботошани. Волунтари дори можеше да изпревари "червените кучета", ако спечели визитата си на УТА Арад утре. Херманщат е втори в подреждането, на точка след лидера Университатя (Клуж).

На другия полюс е настроението в лагера на ФКСБ. Отборът на Елиас Хараламбус победи с 2:1 Сепси и увеличи на 7 точки аванса си пред Университатя (Крайова) на Ивайло Петев и Рапид (Букурещ). "Стелистите" се реваншираха на привържениците си за шокиращата загуба с 0:4 от Рапид и направиха нова голяма крачка към титлата.

Флоринел Коман беше точен за 1:0 в 11-ата минута след хубав пробив на Дариус Олару по левия фланг, но в средата на първата част Сепси изравни от дузпа. Нарушението в наказателното поле извърши Коман, а от бялата точка се разписа Габриел Дебелю. Малко преди почивката далечен удар на Александру Балуца донесе трите точки на ФКСБ.

Сепси направи силен финален спринт в редовния сезон, но след загубата в Букурещ е на последното място в Първата шестица. В следващия кръг носителят на Купата на Румъния ще посрещне ЧФР Клуж, а ФКСБ ще гостува на шампиона Фарул (Констанца).

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!