Оцелул и Желев се провалиха срещу последния

Отборът на Оцелул с Милен Желев в състава си записа разочароваща домакинска загуба с 0:2 от последния в класирането на румънската Суперлига тим на Ботошани. Българският бранител записа пълни 90 минути на терена.

Срещата вървеше равностойно до 64-тата минута, когато Андрей Рус остави Оцелул в намален състав изкарвайки си директен червен картон. Той първо отигра топката крайно нескопосано и позволи да му бъде отнета, след което извърши нарушение срещу откъсващия се Адамс Фрайдей и получи директен червен картон. Едуард Флореску пък отбеляза от наказателния удар за 0:1.

Sportal.bg вече и в WhatsApp, елате и вие!

Домакините потърсиха изравняването, но в добавеното време бяха наказани за втори път. Мирослав Иличич изведе Едуард Флореску, който заби втори гол във вратата на съперника за крайното 0:2.

Това поражение остави Оцелул на 11-тото място в класирането с 26 точки. Въпреки победата пък Ботошани е на последната позиция с 12 точки.