Сепси надви Оцелул в голово шоу, българите не играха

Сепси спечели с 3:2 гостуването си на Оцелул от 19-ия кръг на румънската Суперлига. Двата тима направиха шоу с 5 гола, но гостите си тръгнаха по-доволни с трите точки под ръка. Българите Милен Желев и Илия Димитров не взеха участие в този мач, като дори не бяха включени в групата на домакините.

Сепси през цялото време имаше контрол над мача, като пръв откри резултата чрез Козмин Матей в 4-тата минута, но Фредерик изравни в 38-ата.

Sportal.bg вече и в WhatsApp, елате и вие!

Мариус Стефанеску в 64-тата и Денис Чоботариу в 77-ата минута дадоха солидна преднина от два гола на гостите, а Георге Кърджан в 82-рата минута оформи крайното 2:3.

Така Сепси събра актив от 26 точки и заема 9-тото място във временното класиране. Оцелул остава на 11-тата позиция с 23 точки.