Оцелул с Милен Желев разби УТА Арад без Ивайло Марков

Оцелул постигна убедителна победа с 4:2 над УТА Арад в гостуването си от 16-ия кръг на румънската Суперлига. Очакваното българско дерби обаче не се получи, тъй като в състава на домакините отсъстваше Ивайло Марков, докато за гостите титуляр бе Милен Желев, но пък Илия Димитров не взе участие в двубоя.

Юри Чизоти откри за гостите от дузпа в 3-тата минута, а само две по-късно Александър Поп удвои. Отново Поп направи резултата класически в 34-тата минута, а четвъртият гол да Оцелул бе дело на Телеш в 54-тата минута.

Sportal.bg вече и в WhatsApp, елате и вие!

В края на мача домакините успяха да направят загубата си по-почетна, вкарвайки две попадения, дело на Тибериу Капуша в 86-ата и Папец Поп в 95-ата минута.

С тази победа Оцелул излезе на 8-ата позиция в класирането, докато УТА Арад остава на 12-тото място с 18 точки. Водач е ФКСБ с 34 точки.