Мартин Минчев не влезе при победа на Ризеспор за Купата на Турция

Националът Мартин Минчев не влезе в игра за Ризеспор, който разгроми с 4:0 Буджаспор в среща от 1/32-финалите за Купата на Турция. Българският нападател остана на пейката, а в негово отсъствие блесна Адолфо Гаич, който реализира хеттрик. Едно попадение добави босненецът Дал Варешанович.

Гаич откри резултата още в 7-ата минута, а в началото на второто полувреме удвои аванса на домакините. Резервата Варешанович покачи на 3:0 в 70-ата минута, а в 88-ата Гаич оформи хеттрика си.

Анкарагюджю се наложи с 3:1 над Искендерунспор. Попаденията за тима от Анкара бяха дело на Рияд Баич, Ефкан Бекироглу и Анастасиос Хатцийованис.

Напред продължава и Истанбул Башакшехир, който победи с 2:0 Санлиурфаспор с голове на Димитриос Пелкас и Емирхан Илкхан.