Balkan Grand Prix 6 - Състезание по културизъм

Мартин Минчев с цял мач при равенство на Ризеспор

Българският национал Мартин Минчев игра цял мач за Чайкур Ризеспор, който направи 0:0 при гостуването си на Анталияспор от 13-ия кръг на турската Суперлига. Юношата на Черно море се стара много, но продължава да няма гол след трансфера си от Спарта (Прага)

Ризеспор създаде по-чистите положения в двубоя, но и домакините имаха възможности да стигнат до успеха. Анталияспор прекъсна серия от три поредни победи в първенството и заема 7-о място в класирането, а Минчев и компания са 9-и.

Фенербахче не допусна изненада срещу Фатих Карагюмрюк и спечели с 2:1. Домакините нямаха победа в последните си три официални мача и бяха пределно мотивирани да зарадват феновете си. На почивката "фенерите" губеха след гол на Джан Келеш, но с две попадения на Душан Тадич обърнаха резултата в своя полза и отново се изравниха на върха в класирането с Галатасарай.

Бешикташ излезе трети в подреждането след победа на чужд терен над Самсунспор с 2:1. Дженк Тосун пропусна дузпа в 16-ата минута, но топката се върна при него и опитният нападател не сгреши при добавката. Мариус изравни за домакините в 25-ата минута, а в 84-ата Омар Коли донесе трите точки на "черните орли".

Кайзериспор и Адана Демирспор завършиха наравно - 1:1. Юсуф Ердоган беше точен за гостите в края на първото полувреме, а в 73-ата Айлтон Боа Морте изравни. В класирането двата тима делят четвърто и пето място с по 23 точки. Адана Демирспор обаче има предимство заради по-добрата си голова разлика.