Balkan Grand Prix 6

Мартин Минчев и Чайкур Ризеспор се изравниха на върха в Турция

Националът на България Мартин Минчев започна с победа в новия си тим Ризеспор. Бившият футболист на Черно море и съотборниците му обърнаха с 2:1 като гост Коняспор с 2:1 в среща от 5-ия кръг на шампионата и така оглавиха класирането.

По този начин Чайкур Ризеспор събра 10 точки от 5 мача и се изкачи на 1-вото място в Турската Сюперлига, а Коняспор е 4-и с 8 точки в актива си. Втори и трети са Фенербахче и Кайсериспор с по 9 точки, като фенерите са с два мача по-малко.

В Коня домакините поведоха с гол на Угурджан Язгълъ в 34-ата минута.

Джонджо Шелви в игра в 74-ата минута. За българския национал и за бившия футболист на Ливърпул това бе официален дебют за тима от Ризе.

В края на мача Ризеспор притисна своя съперник и в 89-ата минута Густаво Сауер изравни от дузпа.

Това обаче не бе всичко и във втората минута на добавеното време Шелви подаде към Адолфо Гаич, който порази вратата на Паул Бернардони и така донесе успеха за тима на Мартин Минчев.