ПОДКРЕПИ ЛЮБИМИЯ СИ ОТБОР В НАЦИОНАЛНОТО ПРЕБРОЯВАНЕ НА ФЕНОВЕТЕ

Драматична победа за отбора на Мартин Минчев

Мартин Минчев игра 89 минути за Чайкур Ризеспор при победата над Истанбул Башакшехир с 3:2. Домакините стигнаха до трите точки в добавеното време и се изкачиха на 7-о място във временното класиране.

Минчев започна като титуляр в пети пореден шампионатен мач, но не успя да се разпише. Двата отбора играха много открито и още до средата на първото полувреме феновете на "Чайкур Диди" видяха три гола. Кшищоф Пьонтек даде аванс на гостите в 6-ата минута, но Ризеспор направи обрат с попадения на Ибрахим Олавойн (12') и Дал Варешанович (17').

В самия край на първата част Жером Опоку беше точен за 2:2. След почивката домакините бяха по-настоятелни и Олавойн им донесе победата малко преди последния съдийски сигнал.

Това беше трети пореден мач без загуба за Чайкур Ризеспор и тимът отново е в горната половина на таблицата. Истанбул Башакшехир е в криза и се намира в зоната на изпадащите.

Галатасарай нямаше проблеми като гост на новака Пендикспор и се наложи с 2:0. Попаденията за отбора на Окан Бурук паднаха през второто полувреме и бяха дело на Седрик Бакамбю и Хаким Зиеш. С успеха Галатасарай събра 37 точки и излезе еднолично начело в класирането, но е с мач повече от Фенербахче, който има 34 точки.

В другите двубои днес Аланияспор и Коняспор завършиха наравно - 2:2, а Адана Демирспор загуби с 2:3 от Самсунспор.