Борис Станков и Никола Бушняков в студио "Дерби": "Скачени съдове" ли са Левски и ЦСКА-София

Джеко и компания разбиха тима на Мартин Минчев

Българският нападател Мартин Минчев игра 67 минути за Чайкур Ризеспор, който понесе тежка загуба с 0:5 от Фенербахче в двубой от 7-ия кръг на турската Суперлига. Юношата на Черно море за първи път стартира като титуляр, но отборът му не успя да окаже сериозна съпротива на гранда от Истанбул.

Себастиан Шимански откри за "фенерите" в 3-ата минута след пас на Душан Тадич, а в началото на второто полувреме Ирфан Кахведжъ вкара втори гол за домакините. Един Джеко направи резултата класически в 63-ата минута, а разгрома оформиха Душан Тадич (75') и Джошуа Кинг (90').

Успехът върна Фенербахче начело в класирането с 21 точки - две повече от втория Галатасарай. Чайкур Ризеспор се намира в средата на таблицата с актив от 11 точки.

В другите мачове днес Фатих Карагюмрюк отстъпи на Касъмпаша с 2:3, Адана Демирспор разби Аланияспор с 4:0 с два гола на Марио Балотели, а Коняспор загуби с 0:2 от Бешикташ.