Трета поредна загуба за Мартин Минчев и Ризеспор

Националът Мартин Минчев беше титуляр за Чайкур Ризеспор в гостуването на Газиантеп от 11-ия кръг на турската Суперлига, но отборът му загуби с 0:2 и регистрира трето поредно поражение. Бившият нападател на Черно Море и Спарта (Прага) остана на терена до 72-ата минута, когато отстъпи мястото си на Маме Файе. Българинът още няма гол, откакто се присъедини към Ризеспор.

Домакините взеха преднина в 20-ата минута с попадение от дузпа на Александру Бикел. Малко преди почивката в игра влезе бившият халф на ЦСКА - София Жанио Бикел. Той замени контузилия си Салем М'Баката. В 50-ата минута Денис Драгуш удвои аванса на Газиантеп след пас на Мустафа Ескихелач.

В класирането Чайкур Ризеспор е на 11-о място с 14 точки. Със същия актив са още Хатайспор и Сивасспор. Газиантеп се изкачи на 13-а позиция с 12 точки. Лидер е Галатасарай с 31 точки, пред Фенербахче с 30. През уикенда "фенерите" допуснаха първа загуба през сезона - 2:3 у дома срещу Трабзонспор