Очаквайте в 17:00 - Женско футболно първенство: Пълдин - Локомотив (Стара Загора)

Ференцварош продължи мъките на Кишварда и Карабельов

Ференцварош продължи ужасната серия от 11 мача без победа във всички турнири за отбора на Кишварда. Фради разби възпитаниците на Милош Крушчич с 3:0 в домакинството си от 30-ия кръг на първенството на Унгария, а можеше да спечели и по-убедително. За гостите Янис Карабельов се появи като смяна през второто полувреме и прекара на терена повече от половин час игра.

Ференцварош можеше да поведе още в 7-ата минута, но гол на Амер Гояк бе отменен заради засада.

Изживейте зрелището Реал Мадрид - Манчестър Сити с "Домът на феновете"

През втората част обаче домакините се развихриха и вкараха три попадения за по-малко от четвърт час. Лоранд Паска откри в 49-ата минута, Кристиан Листеш удвои в 53-тата, а Сами Ммае направи резултата класически в 63-тата минута.

След този успех Ференцварош събра актив от 63 точки на първото място в класирането. Отборът вече си осигури титлата и играе само за честта си до края на сезона. Кишварда пък остава на 7-ата позиция с 37 точки в актива си.