Лошата серия на Кишварда няма край

Кишварда продължава с неубедителното си представяне през пролетта. Отборът на Янис Карабельов записа трето поредно равенство в унгарското първенство и е в серия от 6 мача без победа. Нулевото равенство като гост на Залаегерсег остави тима на българския халф на 6-о място в класирането с актив от 35 точки.

Карабельов този път беше сред резервите и се появи на терена чак в 86-ата минута, заедно с бившия нападател на Септември (София) Марио Илиевски. Съставът на Милош Крушчич отправи само два точни изстрела към противниковата врата, но и домакините, които са 8-и в подреждането, не създадоха много чисти положения.

Почти сигурният изпадащ Вашаш пък записа нова загуба. В столичното дерби срещу Хонвед домакините отстъпиха с 0:1 и вече са на цели 10 точки от спасителната 12-а позиция. Единственото попадение в мача вкара Ненад Лукич в 85-ата минута.

Начело в Унгария е Ференцварош с 51 точки, пред Кечкемет с 45 и Пакш с 41.