Карабельов и Кишварда забравиха какво е победа

Кишварда продължава със слабите си резултати в унгарското първенство през пролетта. Отборът на Янис Карабельов се смъкна на 7-о място в подреждането, след като загуби с 0:2 гостуването си на Пакш. Янис Карабельов не попадна сред титулярите, но се появи в 73-ата минута вместо Бенце Йотвьош.

Домакините, които са един от отборите в най-добра форма в ОТП Банк Лига, поведоха с гол от дузпа на Барнабаш Варга в 43-ата минута. Второто попадение реализира Балаж Балог в 77-ата.

За Кишварда титуляр беше игралият у нас в Берое и Арда Матеус Леони, а през второто полувреме влезе и привлеченият преди началото на сезона от Септември (София) Марио Илиевски.

Водач в класирането е Ференцварош с 57 точки, следван от Кечкемет с 51 и Пакш с 44. В зоната на изпадащите са столичните Хонвед и Вашаш.