Крайни резултати в Лигата на конференциите, тези отбори продължават напред

Фазата на осминафиналите в Лигата на конференциите вече е в историята, като след нейното изиграване място в следващия кръг си осигуриха следните отбори: Гент, Лех (Познан), Фиорентина, Базел, Уест Хам, АЗ Алкмаар, Ница и Андерлехт. Всички те очакват жребия в петък от 15:00 часа, в който всеки може да се падне с всеки и ще бъдат изтеглени не само двойките за четвъртфиналите, а и потенциалните съперници на полуфиналите.

Мачовете от следващата фаза ще се изиграят на 13 и 20 април.

Фиорентина си гарантира мястото в следващия кръг след изразителна победа с 4:1 над Сивасспор в Турция, която последва икономичната 1:0 във Флоренция преди седмица.

Сивасспор опита да стресне Фиорентина, но "виолетовите" се развихриха

Шампионът на Полша Лех (Познан) постигна втори успех над Юргорден, след като се наложи с 3:0 в Швеция. Преди това поляците вече си бяха осигурили преднина от два чисти гола, което ги улесни.

Лех записа класика срещу десетима от Юргорден

Уест Хам, който преди седмица беше сразил АЕК (Ларнака) с 2:0 като гост, нямаше проблеми и в реванша и прегази съперника с 4:0. Този мач беше ръководен от българска съдийска тройка - Георги Кабаков с асистенти Мартин Маргаритов и Диян Вълков.

Червен картон, показан от Кабаков, улесни Уест Хам

Един от фаворитите в турнира - Виляреал, се сбогува с шансовете си, след като на реванша отстъпи вкъщи с 0:1 на Андерлехт и така отпадна с общ резултат 1:2.

Магически намеси на вратаря класираха Андерлехт за сметка на Виляреал

Лацио също се сбогува с Европа след второ поражение с 1:2 от АЗ Алкмаар.

АЗ Алкмаар повтори сценария от "Олимпико" и изхвърли Лацио

В може би най-драматичната среща Базел елиминира Слован (Братислава) след изпълнение на дузпи. Първата среща в Швейцария беше завършила 2:2, а на реванша словаците водеха с 2:1 до финалните секунди. Тогава обаче съперникът изравни и мачът премина в продължения. В тях голове не паднаха, а после при ударите от бялата точка гостите бяха безкомпромисни - 4:1.

Страхотен обрат и дузпи класираха Базел напред в Лигата на конференциите

Ница пък надви Шериф (Тираспол) с 3:1 и след минималния успех седмица по-рано също гледа напред.

Ница преодоля Шериф и вече е на 1/4-финалите в Лига на конференциите

Още в сряда пък Гент разгроми Истанбул Башакшехир с 4:1 като гост и се класира за четвъртфиналите с общ резултат 5:2.

Гент шокира Истанбул Башакшехир с 4 гола за шест минути, нигериец с исторически хеттрик