АЗ Алкмаар повтори сценария от "Олимпико" и изхвърли Лацио

АЗ Алкмаар си заслужи място на четвъртфиналите в Лигата на конференциите след втора победа с 2:1 над Лацио. Този път нидерландците спечелиха на свой терен, като реваншът от осминафиналите се превърна в повторение на първия мач. И сега италианският отбор поведе - в случая чрез Фелипе Андерсон (21’), но след това играчите в червени екипи обърнаха след точни удари на Йеспер Карлсон (28’) и Евангелос Павлидис (62’).

АЗ заслужено изхвърли “орлите”, като можеше да има вкара още няколко гола, но на три пъти гредите спасиха състава на Маурицио Сари, а отделно домакините пропуснаха няколко много добри положения.

Важна роля за триумфа на отбора от Алкмаар изигра шведът Карлсон, който се беше отличил с две асистенции на “Олимпико”, а тази вечер заби впечатляващ гол за 1:1, а послед подаде на съотборника си Павлидис за второто попадение.

Красиво изпълнение Андерсон след 21 минути игра изравни общия резултат и върна битката в изходно положение.

Скоро след това обаче Лацио пак се оказа догонващ, защото Карлсон матира Иван Проведел с далечен шут за 1:1.

Гръцкият национал Павлидис пък реализира втория гол за АЗ малко след час игра.

После Лацио с нищо не успя да застраши кой знае колко своя противник и логично се сбогува с евротурнирите и ще се съсредоточи към битката за място в топ 4 в Серия “А”.

Жребият за четвъртфиналите е в петък от 15:00 часа, като всеки може да се падне с всеки. Самите двубои ще са на 13 и 20 април. На жребия ще станат ясни и потенциалните съперници на полуфиналите.