Сивасспор опита да стресне Фиорентина, но "виолетовите" се развихриха

Фиорентина надделя с 4:1 в гостуването си на Сивасспор и така с общ резултат от 5:1 се класира в следващата фаза на Лига на конференциите. “Виолетовите” бяха спечелили първата среща с минималното 1:0 и с попадението на Ердоган Йешилюрт (35’) общия резултат бе възстановен. Италианският тим обаче се справи отлично и с попадения на Артур Кабрал (44’), Никола Миленкович (62’), Димитрис Гоутас (78’, автогол) и Гаетано Кастровили (89’) пратиха флорентинците напред.

Срещата започна сравнително спокойно, но след половин час игра се стигна до сериозни физически сблъсъци, а съдията дори бе привикан да гледа ВАР за евентуални червени картони, макар до такива да не се стигна. Почти веднага след това се стигна и до откриване на резултата, когато Ердоган Йешилюрт бе изведен зад бранителите и стреля отлично от границата на накаазателното поле в долния ляв ъгъл за 1:0.

Гостите обаче успяха да възстановят равенството минута преди края на първата част, когато Кабрал стреля точно и изравни за 1:1. Футболистите на Фиорентина излязоха мотивирани и след пропуск на Роландо Мандрагора именно той центрира отлично след час игра от корнер, а Миленкович реализира за 1:2. Нещата придобиха съвсем ясни очертания само в рамките на няколко минути, след като първо Димитриос Гоутас си вкара автогол в 78-ата минута, а само три минути след това Хакан Арслан бе изгонен за груб фал.

Точка на спора сложи Гаетано Кастровили в последната минута на редовното време, когато се разписа след удар от границата на наказателното поле и направи 1:4. В края на срещата пък се стигна до нов неприятен инцидент, след като фен нахлу на терена и удари Алесандро Бианко, на когото дори потече кръв. Така с общ резултат 1:5 Фиорентина продължава напред и чака своя противник на 1/4-финалите в Лига на конференциите.