Магически намеси на вратаря класираха Андерлехт за сметка на Виляреал

Отборът на Андерлехт донякъде изненадващо елиминира Виляреал от Лигата на конференциите след победа с 1:0 като гост в реванша от осминафиналите. Първият мач в Белгия преди седмица беше завършил 1:1. Ислам Слимани реализира безценното попадение в 73-тата минута.

И двата тима направиха множество пропуски - кой от кой по-чисти. Особено фрапантни бяха тези на Жерард Морено в 55-ата и на заменилия го Николас Джаксън в добавеното време, когато вратарят на Андерлехт Барт Вербруген беше паднал на земята, но нападателите, които бяха пред празната врата, така и не успяха да реализират, защото стражът намери начин да спаси.

Андерлехт, който в предишния етап се беше справил с Лудогорец, изигра много добро първо полувреме, в което също се отличи с няколко пропилени възможности. В края на тази първа част гостуващият отбор за малко да си изпати, защото Жерард Морено удари греда, а и негов изстрел в мрежата не беше зачетен като гол, защото съдията не беше дал сигнал за изпълнението на фал.

В крайна сметка решаваща се оказа атака на белгийците в 73-тата минута, завършена точно от опитния Слимани, който подсили отбора само преди месец. При атаката имаше три “тънки” ситуации за засада, но и при трите всичко беше изрядно, заради което попадението беше зачетено.

Жребият за четвъртфиналите е в петък от 15:00 часа, като всеки може да се падне с всеки. Самите двубои ще са на 13 и 20 април. На жребия ще станат ясни и потенциалните съперници на полуфиналите.

Снимки: Imago