Ница преодоля Шериф и вече е на 1/4-финалите в Лига на конференциите

Ница спечели с 3:1 домакинството си на Шериф, след като френският тим спечели и първата среща с 1:0 и продължи към следващата фаза на Лигата на конференциите. Попаденията за отбора на Жюлиен Сабле бяха дело на Гаетан Лаборд (30’), Терем Мофи (53’) и Билал Брахими (79’), а точен за молдовците бе Абдул Тапсода (54’).

Домакините откриха резултата след половин час игра с първото си по-сериозно положение, когато Кефрен Тюрам намери добре Лаборд в наказателното поле и той копна топката в мрежата за 1:0. Те можеха да отбележат и второ попадение в добавеното време, но Терем Мофи нацели напречната греда в добавеното време.

Играчите на Ница все стигнаха до втори гол в 54-ата минута, когато именно Мофи бе точен след пас на Пабло Розарио за 2:0. Гостите от Шериф намалиха своето изоставане веднага след подновяването на играта, когато Тапсода се възползва от една отскочила топка в наказателното поле и се разписа. Домакините направиха някои пропуски, но стигнаха до трети гол десет минути преди края на редовното време, когато Билал Брахими бе точен за 3:1, което сложи точка на спора.

Ница се класира за следващата фаза и утре ще научи своя противник на 1/4-финалите в Лигата на конференциите.