Страхотен обрат и дузпи класираха Базел напред в Лигата на конференциите

Базел извади голям късмет, за да отстрани Слован (Братислава) на 1/8-финала в Лигата на конференциите. Швейцарците губеха с два гола в реванша в Словакия, но се добраха до инфарктно изравняване за 2:2, какъвто бе резултатът и в първия мач. Накрая дузпи трябваше да определят победителя и там гостите бяха по-точни и с 4:1 точни удара си осигуриха победата и мястото в следващата фаза.

Домакините поведоха с два гола още в началото на мача. В 10-ата минута при разиграване след корнер топката бе центрирана в наказателното поле, там Юрай Куцка я отклони с глава, а Малик Абубакари засече във вратата за 1:0.

Седем минути по-късно словаците организираха бърза контраатака, топката се озова в Юрай Куцка, който стреля във вратата за 2:0.

Вече може да спечелите 200 000 лева от Sportal.bg в новата секция "Домът на феновете"

Базел успя от нищото да се върне в мача в 53-ата минута, когато след центриране от корнер Ланг отклони с глава и Рикардо Калафиори стреля във вратата за 2:1.

В добавеното време на мача гостите се добраха и до изравняване след прекрасен далечен изстрел на Мохамед Амдуни.

В продълженията не паднаха голове и се стигна до дузпи, а там играчите на Базел реализираха всичките си удари от бялата точка, докато вратарят Марвин Хитц отрази изстрелите на Юрай Куцка и Тигран Барсегжан и така Базел стигна до успеха с 4:1 точни удара.