Олимпиакос не би и АЕК, преднината на ПАО се увеличава

Шампионът на Гърция Олимпиакос отново разочарова. Тимът не успя да победи АЕК в 13-ия кръг на първенството и двубоят завърши 0:0. Двата тима си разделиха по едно полувреме, като АЕК доминираше преди почивката и пропусна да поведе, а през второто полувреме домакините бяха по-близо до победата.

През сезона Олимпиакос няма нито една победа срещу другите водещи отбори - равенства с АЕК и Панатинайкос и загуби от Арис и ПАОК. Грандът от Пирея е 4-и в класирането с 25 точки, колкото има и ПАОК, но на цели 12 точки зад водача Панатинайкос

ПАО се затрудни с гостуващия Атромитос, но все пак се наложи с 2:0. Водачът в класирането получи сериозно предимство в 35-ата минута, когато Аугуст Ерлингмарк си изкара червен картон и остави Атромитос с човек по-малко. Първият гол падна чак в 80-ата минута и бе дело на Фотис Йоанидис, а в добавеното време се разписа и Хьордур Магнусон.

ПАОК постигна трета поредна победа без допуснат гол. "Черно-белите разгромиха с 3:0 приятната изненада Волос и го изпревариха в класирането. Нелсон Оливейра откри в 28-ата минута от дузпа, а в 30-ата Андрия Живкович заби красив гол за 2:0. Жан Бариентос можеше да върне интригата в края на полувремето, но пропусна дузпа, а в 62-ата минута Дъглас Аугусто реализира втория наказателен удар в полза на ПАОК.

Арис нямаше никакви проблеми при визитата си на ПАС Янина и записа победа с 4:0. Бившият защитник на ЦСКА - София Брадли Мазику остана на пейката, а съотборниците вкараха всички голове в последния половин час. По този начин тимът от Солун събра 21 точки и се утвърди на шестото място.

Ламия с Иван Горанов в състава си регистрира втора поредна загуба. Отборът на българина отстъпи с 1:3 у дома на Панетоликос, който беше в серия от 6 мача без победа. Голямата звезда на гостите Николаос Карелис отбеляза два от головете, а освен него се разписа Жоао Педро. За Ламия точен беше Томас Де Виченти.

В класирането Иван Горанов и компания са на 10-о място с 9 точки. На дъното с по 7 пункта са Йоникос, Левадиакос и ОФИ Крит.