ПАО спечели дербито на "Тумба"

Панатинайкос запази пълния си актив в гръцкото първенство и след шестия кръг. "Детелините" изтръгнаха много ценна победа при гостуването си на ПАОК с 2:1 и водят с цели 7 точки пред Олимпиакос. Големият герой за отбора на Иван Йованович беше Айтор Канталапиедра, който вкара и двата гола за обрата след почивката.

Нелсон Оливейра откри за ПАОК в 18-ата минута. Португалецът получи пас с пета от Дъглас Аугусто и не сбърка. Отборът от Солун не можа да вкара втори гол и през второто полувреме беше наказан. В 51-ата минута Канталапиедра излезе сам срещу Доминик Котарски, преодоля го и насочи топката в мрежата. Испанският нападател донесе победата на гостите в 73-ата минута, когато реализира дузпа, отсъдена за нарушение на Котарски срещу Андраж Шпорар

Шампионът Олимпиакос нямаше проблеми в домакинството си на Атромитос и спечели с 2:0. Тимът от Пирея излезе без част от титулярите си, които получиха почивка преди двубоя с Карабах в Лига Европа. Юсеф Ел Араби пропусна дузпа в 38-ата минута, но в самия край на полувремето Олимпиакос получи втори наказателен удар и Седрик Бакамбю откри головата си сметка за гръцкия гранд. След почивката отново нападателят от Конго беше точен и осигури трите точки на "червено-белите".

В другите два мача в неделя Астерас Триполис победи с 2:0 ОФИ Крит, а Арис отстъпи със същия резултат при гостуването си на Волос и не можа да се върне в челната тройка. Титуляр за тима от Солун беше бившият защитник на ЦСКА - София Брадли Мазику.