И отборът на Иван Горанов не можа да спре Панатинайкос

Победният ход на Панатинайкос в гръцкото първенство продължава. Днес "детелините" спечелиха с 2:0 гостуването си на Ламия и оглавяват таблицата с пълен актив от 24 точки. За Ламия титуляр беше Иван Горанов. Бившият защитник на Левски и Локомотив (Пловдив) няма пропусната минута от старта на сезона.

ПАО поведе в средата на първото полувреме с гол на Себастиан Паласиос. Аржентинецът получи подаване от Бернард и технично копна топката над вратаря на домакините Боян Шаранов. В 73-ата минута Панатинайкос стигна и до второ попадение. Негов автор стана Факундо Санчес, който се възползва от кратко разбъркване в наказателното поле на Ламия.

На второ място е АЕК. "Жълто-черните" се наложиха трудно с 1:0 над Атромитос. Гола вкара Нордин Амрабат от дузпа в добавеното време. Преди това футболистите на АЕК направиха множество пропуски, които бяха на път да ги лишат от трите точки. Тимът от Атина е в серия от 4 поредни победи в Суперлигата и измести от втората позиция Волос.

В други мачове от 8-ия кръг ПАС Янина и ОФИ Крит завършиха наравно - 2:2, а Астерас Триплоис и Панетоликос не успяха да си отбележат голове.

Утре е дербито между шампиона Олимпиакос и ПАОК.