Панатинайкос и Олимпиакос сътвориха голяма гръцка драма в дербито помежду си

Големите врагове Панатинайкос и Олимпиакос не успяха да излъчат победител в дербито помежду си от 11-ия кръг на гръцката Суперлига. Макар срещата да завърши 1:1, драма въобще не липсваше, а изравнителното попадение на домакините падна 13 минути след края на редовното време.

ПАО на два пъти можеше да поведе в мача, но две попадения на Андраж Шпорар бяха отменени заради засади в 31-вата и 77-ата минута.

Вместо това в 84-тата минута Олимпиакос откри резултата чрез Пеп Биел, който се възползва от асистенция на Юсеф Ел-Араби.

Това обаче не бе всичко, като съдията даде доста дълго продължение, в което се стигна и до спорна дузпа за домакините и нерви от страна на гостите, а няколко играчи получиха жълти картони за неспортсменско поведение. Андраж Шпорар реализира 11-метровия удар в 103-ата минута на мача и донесе точката на своя тим за крайното 1:1.

След това равенство Панатинайкос остава лидер в класирането с 31 точки, пред АЕК с 27, а Олимпиакос е на 3-тата позиция с 21 точки.