Иван Горанов и Ламия с ценна точка срещу новия отбор на Дамбраускас

Ламия направи нулево равенство при гостуването си на ОФИ Крит в последна среща от 9-ия кръг на гръцкото първенство. Иван Горанов игра цял мач за Ламия и няма пропусната минута от началото на сезона. Неговият отбор събра 8 точки и заема 10-о място във временното класиране, с две точки повече от ОФИ.

Днешният двубой беше изгледан от трибуните от новия наставник на ОФИ Валдас Дамбраускас. Бившият треньор на Лудогорец има за задача да спаси отбора от изпадане. Въпреки резултата, и двата тима създадоха доста положения, но ги пропуснаха. Най всички на терена беше вратарят на Ламия Боян Шаранов.

Начело в Гърция е Панатинайкос, който след победата с 1:0 над Арис има пълен актив от 27 точки. Втори е АЕК, който по-рано днес се наложи с 2:0 при визитата си на Левадиакос. На трето място е сензацията Волос, а шампионът Олимпиакос заема четвъртата позиция, като изостава с цели 10 точки от ПАО.