Отборът на Пламен Илиев продължава без загуба

Макар и новак, Херманщат прави много силен старт на сезона в Румъния и не познава вкуса на загубата след четвъртия кръг. Отборът на Пламен Илиев победи с 2:1 Волунтари и вече е на трето място в класирането с 8 точки. Българският страж беше титуляр и няма вина за гола на гостите.

Баба Алхасан откри в полза на Херманщат в 23-ата минута след пас на Силвиу Балауре. Ганаецът отбеляза и второто попадение за домакините в 34-ата минута с мощен шут извън наказателното поле. Малко по-късно Адам Немец намали, но през второто полувреме Волунтари не успя да се възползва от териториалното си надмощие и да стигне поне до равенство.

В последния мач от кръга Ботошани и Фарул направиха 1:1. Михай Роман осигури аванс на домакините в 5-ата минута, а в 40-ата Влад Морар изравни от дузпа.

Начело в подреждането с по 9 точки са ЧФР Клуж и Рапид (Букурещ), следвани от Херманщат, Фарул и Ботошани с по 8. На дъното е Миовени с 1 точка.

Снимки: prosport.ro, gsp.ro