Изгониха бивш защитник на Лудогорец срещу отбора на Райнов

Рапид (Букурещ) прави блестящ старт на сезона в Румъния и вече е лидер в класирането, след като победи с 2:1 Арджеш. Мартин Райнов не беше в групата на гостите, а за Рапид като титуляр започна бившият футболист на Лудогорец Драгош Григоре. 34-годишният бранител получи директен червен картон в 79-ата минута.

Антонио Сефер откри резултата в полза на Рапид в 45-ата минута с хубав диагонален удар, а в началото на втората част попадение на домакините беше отменено заради засада. В 64-ата минута отново Сефер зарадва феновете на Рапид. Младият халф вкара зрелищно попадение с фалцов удар в далечния ъгъл. Григоре беше изгонен, след като загуби топката и фаулира противников нападател. В добавеното време Матиас Кайт си вкара автогол, но Рапид удържа победата.

В друг съботен двубой аутсайдерът Миовени и ФКСБ направиха 1:1. Това беше поредна грешна стъпка за гранда от Букурещ, който заема незавидното 11-то място в класирането с 3 точки и още няма победа. Домакините излязоха напред с гол  на Йонуц Балаур в 26-ата минута, а ФКСБ успя само да изравни чрез Давид Микулеску в 79-тата.

Лидер в подреждането е Рапид с 9 точки, пред Фарул (Констанца) и Ботошани с по 7. Двата отбора ще се изправят един срещу друг в понеделник. На дъното е Миовени с 1 точка, спечелена от равенството с ФКСБ.

Снимки: gsp.ro