Сепси продължава без загуба, нова издънка за ФКСБ

Носителят на Купата на Румъния Сепси измъкна 1:1 при гостуването си на Петролул в третия кръг на местното първенство. Радослав Димитров се появи като резерва в 71-ата минута на мястото на Денис Чоботариу. Георги Пашов пък остана на пейката за домакините от Плоещ, които взеха първа точка след завръщането си в елита.

Сепси имаше тежък мач в Лигата на конференциите в четвъртък и преодоля Олимпия (Любляна) чак след изпълнение на дузпи. Днес съставът на Кристиано Бергоди можеше да поведе в средата на първата част, но Козмин Матей пропусна дузпа. В 62-ата минута неостаряващия Габриел Тамаш даде преднина на Петролул, но направените смени помогнаха на Сепси да вземе инициативата и в 84-ата минута Александру Тудорие се възползва от асистенция на Аднан Аганович за крайното 1:1.

ФКСБ не можа да победи гостуващия У Крайова 1948 и двубоят приключи наравно - 1:1. Съперниците създадоха голям брой чисти положения още преди почивката, но нито едно от тях не се превърна в гол. Естонецът Йонас Там се появи като резерва за ФКСБ на почивката и секунди по-късно даде аванс на гранда от Букурещ, но в 58-ата минута гостите получиха дузпа и Андреа Компаньо я превърна в гол. По този начин ФКСБ остана без победа и след третия кръг, като заема 14-о място в класирането.

Не по-малко интересен беше сблъсъкът между Университатя (Крайова) и Рапид (Букурещ). След като преди седмица удариха ФКСБ, сега футболистите на Адриан Муту повалиха и друг от фаворитите в първенството, при това на неговия терен. Рапид спечели с 1:0 и е 4-и в подреждането с 6 точки, колкото имат още Волунтари, Ботошани, ЧФР Клуж и Арджеш. Единственото попадение в мача вкара Александру Йоница II в 51-ата минута с прецизен диагонален удар.

Снимки: gsp.ro