Отборът на Пашов остана на дъното в Румъния

Петролул отстъпи с 0:2 като гост на УТА Арад в последен мач от втория кръг на румънското първенство. Титуляр за тима от Плоещ беше българският защитник Георги Пашов. Бившият футболист на Славия, Монтана, Локомотив (Пловдив) и Етър игра до почивката, когато на неговото място влезе Флорин Борта. В състава на домакините пък личеше името на Клаудиу Кешерю.

И двете попадения за УТА Арад вкара Давид Микулеску. Младият нападател откри резултата в 11-ата минута, а в 69-ата реши всичко в полза на домакините. В класирането те са на 7-о място с 3 точки, а Петролул е един от двата отбора, заедно с Миовени, който още няма точка и отбелязан гол.

В друг двубой вчера Киндия и Херманщат направиха 1:1. Съперниците си размениха голове още в първите 10 минути. Александру Ороян даде преднина на гостите в самото начало след грешка в защитата на Киндия, но Даниел Челеа изравни с глава, като не остави шансове на българския страж на Херманщат Пламен Илиев.