Сепси разгроми Арджеш, нов шамар за ФКСБ

Сепси срази с 4:0 гостуващия Арджеш в среща от втория кръг на румънското първенство. Радослав Димитров получи почивка заради предстоящия реванш срещу Олимпия (Любляна) в Лигата на конференциите и не се появи в игра, а на пейката за Арджеш остана Мартин Райнов.

Сепси показа характер на старта на сезона, като навакса пасив от два гола при визитата си на Университатя (Крайова), а днес нямаше никакви проблеми срещу много по-непретенциозен съперник. Арджеш удържа нулевото равенство до почивката, но веднага след нея Козмин Матей откри резултата от дузпа. Вторият гол беше дело на Богдан Митреа в 60-ата минута с глава, а в 63-ата Мариус Стефанексу окончателно пречупи гостите. Точка на спора сложи резервата Каталин Голофка в 80-ата минута.

Най-интересно беше на новия "Гюлещи", където Рапид (Букурещ) удари с 2:0 ФКСБ. Домакините изнесоха истинска лекция на апатичния си съперник и стигнаха до успеха с голове на Марко Дуганджич в 19-ата минута и ветерана Кристиан Сапунару в 40-ата. Съставът на Адриан Муту можеше да спечели и по-убедително, а ФКСБ понесе нов тежък удар, след като преди няколко дни загуби с 0:1 гостуването си на грузинския Сабуртало в Лигата на конференциите.

Изненадата на кръга се получи в мача между У Крайова 1948 и ЧФР Клуж. Шампионите отстъпиха с 1:3 и понесоха нов удар, след като вече загубиха спора за Суперкупата на Румъния със Сепси и отпаднаха от квалификациите на Шампионската лига от арменския Пюник.

Бившият халф на ЦСКА - София Карло Мухар започна като титуляр за ЧФР, а неговият тим поведе в 15-ата минута с гол на ветерана Чиприан Деак. В средата на полувремето Бенджамин ван Дурмен изравни, а през втората част попадения на Андреа Компаньо и отново Ван Дурмен донесоха престижната победа на домакините от Крайова.

Новакът Университатя (Клуж) постигна второ поредно равенство - 1:1 срещу съименника си от Крайова. Йоан Филип изведе домакините напред в 6-ата минута, но през второто полувреме Пол Пап изравни.