Райнов и компания с втора победа за сезона

Арджеш победи с 3:1 Университатя (Клуж) в първи мач от третия кръг на румънското първенство. Гостите, които са новаци в елита, поведоха, но пропусната дузпа и червен картон още преди почивката объркаха плановете им. Мартин Райнов беше титуляр за Арджеш, но игра само през първото полувреме.

Гола за Университатя отбеляза Адриан Балан в 4-ата минута с глава след неразчетено излизане на вратаря Каталин Стратон. В 17-ата минута тимът от Клуж получи и дузпа, но Флорин Пурече не можа да преодолее Стратон. В 39-ата минута Флорин Илие извърши грубо нарушение в противниковото наказателно поле и получи директен червен картон. Арджеш веднага се възползва и малко преди почивката Александру Ишван се разписа с глава за 1:1.

Домакините решиха всичко в своя полза в началото на втората част. Отново Ишван беше точен в 46-ата минута, а в 53-ата негово подаване стигна до Пол Гарита и французинът оформи крайния резултат. По този начин отборът на Андрей Препелица вече има 6 точки, а Университатя остана с 2 и още чака първата си победа в Суперлигата.

В другия петъчен двубой Фарул и Киндия направиха нулево равенство. И в двата състава имаше само по един чужденец сред титулярите, като за домакините от Констанца това беше бившият защитник на Монтана и Арда Давид Кики. Фарул създаде повече положения за гол, но ги пропиля и не можа да запази стопроцентовия си актив от точки.

Снимки: gsp.ro