Пашов и компания взеха дербито на новаците

Георги Пашов игра цял мач за Петролул, а отборът му постигна много ценна победа с 1:0 при визитата си на друг от новаците в румънското първенство - Университатя (Клуж). Гола вкара бившият национал Георге Грозав в 23-ата минута. Домакините пропуснаха дузпа в самия край на първото полувреме и останаха на предпоследното 15-о място в класирането с едва 2 точки.

Петролул влезе в двубоя след равенство със Сепси, донесло на отбора първа точка през сезона. Хората на старши треньора Николае Константин започнаха по-концентрирано и се възползваха от припряната игра на домакините. Грозав се разписа след подаване на Мариан Ужа, а пропуснатата дузпа точно преди почивката допълнително затормози футболистите на Университатя

Втората част премина при почти пълно надмощие на тима от Клуж, но защитата на Петролул не допусна сериозни грешки. По този начин гостите се пребориха за първата си победа от старта на кампанията и се изкачиха на 10-то място в подерждането. Лидери преди останалите двубои от 4-ия кръг са Фарул и Ботошани с по 7 точки.