Загуба за Малинов и победа за Велковски в Белгия

Кристиян Малинов игра цял мач и получи жълт картон при домакинската загуба на Льовен с 0:1 от Гент. Българският национал се завърна в титулярния състав, но отборът му не успя да продължи добрата си серия и отстъпи на един от лидерите в класирането.

Гола за Гент вкара Тарик Тисудали още в 10-ата минута. Гостите пропуснаха да вземат по-солиден аванс до почивката, но след нея Льовен доминираше и спокойно можеше поне да изравни.

17-ият кръг в Юпилер лигата донесе повече положителни емоции на Димитър Велковски. Левият бек записа 73 минути при визитата на Кортрийк, спечелена с 2:0. Българинът получи и жълт картон в началото на второто полувреме. Попаденията за неговия тим бяха дело на бившия футболист на Шалке 04 Раби Матондо.

В класирането Серкъл Брюж е на предпоследното 17-о място с 16 точки, но постепенно настига тимовете пред себе си. Льовен е 14-и с 20 точки, колкото имат още Остенде и Стандард (Лиеж). Води Унион СЖ с 37 точки, пред Брюж с 33 и Антверп с 30.