Малинов и компания шокираха лидера в Белгия

Отборът на Льовен поднесе голяма сензация в гостуването си на лидера в първенството Роял Юнион. Двата тима се изправиха един срещу друг в сблъсък от 16-ия кръг, а гостите триумфираха с 3:1. Като титуляр за Льовен започна българският национал Кристиан Малинов, който остана на терена 74 минути, преди да бъде заменен.

Льовен взе преднина от два гола още през първото полувреме след точни изстрели на Де Норе в 13-ата и Мертенс в 40-ата минута.

Роял Юнион върна интригата в началото на втората част, когато Каору се разписа за 1:2.

Гостите обаче стигнаха и до трети гол в 66-ата минута, дело на Марсе, като така подпечатаха успеха си.

След тази победа Льовен събра актив от 20 точки и се изкачи до 13-ото място в класирането. Реал Юнион остава на върха с 34 точки и преднина от 7 пред втория и третия, съответно Антверп и Брюж, които обаче са с мач по-малко.