Очаквайте в 17:00 - Женско футболно първенство: Пълдин - Локомотив (Стара Загора)

Най-после победа за Велковски и компания

Димитър Велковски игра цял мач за Серкъл Брюж, а отборът му се наложи с 3:1 над Мехелен и прекъсна серията си без победа в белгийското първенство. "Зелено-черните" нямаха успех от средата на септември и се смъкнаха в зоната на изпадащите, но днес направиха стъпка в правилната посока.

Серкъл поведе в 34-ата минута с гол на Едгарас Уткус, но в края на полувремето Николо Сторм изравни. Домакините отново взеха аванс в 63-ата минута с попадение от дузпа на Дино Хотич, а Раби Матондо затвърди победата на Серкъл Брюж в 77-ата минута след пас на Хотич.

Отборът на Велковски остана на предпоследното място с 13 точки, а след него е само Беершот с 9. Начело в класирането е новакът Унион СЖ с 34 точки, пред Антверп и Брюж с по 27.