Празненства във Велико Търново за 100-годишнината на Етър

Загуби за Малинов и Велковски в Белгия

Двата отбора с българско участие в белгийското първенство допуснаха поражения в 15-ия кръг. Льовен на Кристиян Малинов отстъпи с 1:3 у дома на новака Серен, а Серкъл Брюж на Димитър Велковски загуби с 1:2 на собствен терен от Шарлероа, но бившият защитник на Славия се отличи с асистенция.

Серкъл нямаше победа в Юпилер лигата от средата на септември и се надяваше да прекъсне негативната серия точно срещу Шарлероа. Гостите обаче набързо поведоха с 2:0 още до 8-ата минута. Попаденията вкараха Рьота Мориока и Люик Бесил. Велковски се появи в началото на второто полувреме, заменяйки Сенна Мианге. Българинът центрира за гола на Йеспер Даланд в 90-ата минута, но домакините нямаха време да стигнат до точка.

Малинов пък изобщо не влезе за Льовен срещу Серен. Българският халф остана на пейката, а отборът му загуби за първи път от 7 мача в шампионата. Единствения гол за домакините вкара Матийо Мертенс, а за Серен се разписаха Жорж Микаутадзе, Юсеф Мазиз и Жералд Килота.

В другите вчерашни мачове Стандард (Лиеж) се наложи с 1:0 над Ойпен, а Гент спечели с 2:1 гостуването си на Зюлте Варегем. Начело в класирането е Унион СЖ с 31 точки, следван от Антверп и Брюж с по 27. Льовен е на 14-о място със 17 точки, а Серкъл Брюж е 17-и с 10.