Серкъл допусна обрат и отпадна за Купата на Белгия, Велковски игра в продълженията

Серкъл (Брюж) приключи участието си в Купата на Белгия още на 1/8-финалите. Тимът загуби с 1:2 гостуването си на Мехелен след продължения, след като допусна обрат. Българският национал Димитър Велковски този път бе оставен на пейката, като се появи в игра в 97-ата минута на първото продължение.

Мачът започна добре за гостите, които пърив откриха резултата с попадение на Тибо Сомерс в 29-ата минута.

Мехелен обаче възстанови равенството в 66-ата минута чрез Игор де Камарго, като срещата отиде в продължения, а там домакините направиха и пълен обрат благодарение на попадение на Никола Сторм за крайното 2:1.

Така Мехелен продължава пътя си към 1/4-финала, докато Серкъл ще съсредоточи усилията си само в първенството на Белгия.