Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Велковски изгледа от пейката равенство на Серкъл Брюж

Българският защитник Димитър Велковски беше в групата на Серкъл Брюж, но не се появи в игра при равенството 1:1 срещу Генк. Неговият тим успя да поведе в 38-ата минута с гол на Тибо Сомерс, но в края на двубоя домакините хвърлиха много сили в атака и изравниха чрез тео Бонгунда.

Серкъл Брюж е на предпоследното 17-о място в белгийското първенство с едва 10 точки. Начело е новакът Унион СЖ с 31 точки, следван от Антверп и Брюж с по 27.

Вчера Брюж и Стандард (Лиеж) направиха зрелищно 2:2. Домакините имаха аванс от два гола, но не можаха да го задържат. Въпреки спечелената точка на терена на шампиона, Стандард е едва на 13-о място със 17 точки, колкото имат още Остенде и Льовен на Кристиян Малинов.

В друг мач от 14-ия кръг Антверп удари с 2:0 Андерлехт. Головете за домакините бяха дело на Алхасан Юсуф в 63-ата минута и Майкъл Фрай в 82-ата.