Нефтохимик без проблеми срещу Славия🏐

Вицешампионите от Нефтохимик 2010 (Бургас) постигнаха трета поредна и общо 5-а победа от началото на сезона в Efbet Супер Волей. Играчите на Николай Желязков някакви проблеми и биха категорично вкъщи Славия с 3:0 (25:23, 25:21, 25:13) в мач от 6-ия кръг, игран тази вечер в зала "Младост".

Така бургазлии са на 4-о място във временното класиране с 5 победи, 1 загуба и 14 точки, колкото има и другия бургаски тим Дея спорт, който е 5-и с по-лошо геймово съотношение. Славия продължава да е без победа до момента, като с 4 загуби е на предпоследната 15-а позиция, но и с два мача по-малко. В междинния 7-и кръг Нефтохимик ще гостува на ЦСКА в дербито, докато Славия ще е гост на Ботев (Луковит). Срещите са съответно в сряда (24 ноември) и във вторник (23 ноември) от 18,30 часа.

Двата отбора тръгнаха равностойно в първия гейм на срещата, след което Нефтохимик пое инициативата. Славия се доближи на няколко пъти впоследствие, но не успя да направи нещо повече. Във втория гейм "белите" поведоха, като запазиха преднината си до 17:15, но след това допуснаха колебания и вицешампионите отново поведоха, за да го спечелят. Третата част премина под диктовката на Нефтохимик, който се поздрави с победата.

Най-полезен за Нефтохимик бе словашкият посрещач Юлиус Фиркал с 20 точки (3 блока, 1 ас, 64% ефективност в атака и 44% позитивно посрещане - +15) за победата.

За тима на Славия Виктор Недялков единствен завърши с двуцифров актив - 13 точки (1 блок, 1 ас и 42% ефективност в атака - +1).

НЕФТОХИМИК 2010 (БУРГАС) - СЛАВИЯ 3:0 (25:23, 25:21, 25:13)

НЕФТОХИМИК 2010: Любослав Телкийски 5, Николай Учиков 9, Юлиус Фиркал 20, Тодор Димитров 4, Венцислав Трифонов 4, Венцислав Рагин 5 - Мартин Иванов-либеро (Калоян Балабанов 3, Ивайло Лалов-либеро)

Старши треньор: НИКОЛАЙ ЖЕЛЯЗКОВ

СЛАВИЯ: Александър Борисов 4, Виктор Недялков 13, Васил Николов 4, Божидар Георгиев 6, Виктор Бодуров 2, Цветослав Николовски 7 - Христо Колев-либеро (Тони Павлов 1, Деян Тодоров 3)

Старши треньор: СЕВЕРИН ДИМИТРОВ.