Монтана с 4-а поредна победа в Efbet Супер Волей

Волейболният отбор на Монтана записа 4-а поредна победа от началото на сезона в Efbet Супер Волей. Момчетата на Даниел Пеев биха категорично като гости Берое 2016 (Стара Загора) с 3:0 (25:22, 25:14, 25:22) в изтеглен мач от 6-ия кръг, игран тази вечер в зала "Иван Вазов".

Така монтанчани са на 4-о място във временното класиране с 4 победи, 2 загуби и 12 точки, но преди изиграването на останалите срещи от кръга. Берое пък допусна 5-а загуба, като със само една победа и 3 точки е на 13-а позиция в таблицата. В междинния 7-и кръг Монтана ще приеме Марек Юнион Ивкони (Дупница), докато старозагорци са отново домакини, но този път на Левски. Двубоите са съответно в сряда (24 ноември) и във вторник (23 ноември) от 18,00 часа.

Двата отбора започнаха равностойно в първия гейм на мача, след което монтанчани се откъснаха в резултата. Домакините от Берое успяха да ги догонят, но все пак момчетата на Даниел Пеев показаха повече воля и в крайна сметка поведоха след 25:22. Гостите от Монтана доминираха изцяло във втората част и закономерно увеличиха аванса си на 2:0 след убедителното 25:14. В началото на третия гейм играта бе на амплитуди, но след 8:7 Монтана пое инициативата и взе нещата в свои ръце. Монтана бе хегемон на полето, въпреки че в края Берое намали изоставането си. Играчите на Иван Тасев не успяха да направят нещо повече и монтанчани се поздравиха с чиста победа след ново 25:22 и 3:0.

Най-полезен за Монтана бе Жулиен Георгиев с 11 точки (1 блок, 2 аса и 36% ефективност в атака - +5), а Мартин Кръстев добави още 9 точки (3 блока и 86% ефективност в атака - +7) за победата.

За домакините от Берое Симеон Александров реализира 13 точки (1 блок, 2 аса, 45% ефективност в атака и 44% позитивно посрещане - +2), а Руси Желев се отчете с 11 точки (2 аса, 47% ефективност в атака и 50% позитивно посрещане - +3), но и това не помогна.

БЕРОЕ 2016 (СТАРА ЗАГОРА) - МОНТАНА 0:3 (22:25, 14:25, 22:25)

БЕРОЕ 2016: Денимир Димитров 3, Иван Чолев 8, Симеон Александров 13, Руси Желев 11, Милослав Димов 2, Алексей Землянко 3 - Мартин Иванов-либеро (Иван Дамянов, Иван Тасев 1)

Старши треньор: ИВАН ТАСЕВ

МОНТАНА: Максимилиан Талер 1, Жулиен Георгиев 11, Радослав Попов 8, Димитър Калчев 7, Стефан Чавдаров 7, Мартин Кръстев 9 - Мартин Божилов-либеро (Любослав Симеонов 6, Стефан Георгиев, Георги Елчинов 3, Методи Методиев-либеро)

Старши треньор: ДАНИЕЛ ПЕЕВ.