Дея спорт с 5-а победа след разгром над Ботев (Луковит)

Новакът Дея спорт (Бургас) продължава с отличното си представяне от началото на сезона в Efbet Супер Волей, след като записа 4-поредна и общо 5-а победа. Воденият от Венцислав Симеонов тим отнесе у дома Ботев (Луковит) с 3:0 (25:18, 25:12, 25:12) в изтеглена среща от 6-ия кръг на шампионата, играна тази вечер в зала "Младост".

По този начин бургазлии са втори във временното класиране с 5 победи, 1 загуба и 14 точки, но преди изиграването на останалите мачове от кръга. Ботев пък е на 14-о място с едва 1 победа, 5 загуби и 3 точки. В междинния 7-и кръг Дея спорт ще гостува на Добруджа 07 (Добрич), докато луковитци са домакини на Славия. И двете срещи са във вторник (23 ноември) от 18,30 часа.

Гостите от Луковит поведоха в началото на първия гейм с 2:0 и 4:1, но не успяха да удържат темпото и позволиха на Дея спорт да обърне. Играта продължи равностойно, но след това бургазли поеха инициативата и постепенно увеличиха преднината си. Момчетата на Пламен Тодоров останаха близо до противника до 16:14, но впоследствие Дея спорт довърши започнатото и поведе в резултата след 25:18. В следващите две части домакините бяха още по-категорични и записаха чиста победа след час игра.

Най-полезен за Дея спорт бе руският диагонал Виталий Василиев, играл само в първия и третия гейм, с 15 точки (1 блок, 2 аса и 60% ефективност в атака - +11) за победата. Тодор Вълчев добави още 12 точки (1 блок, 1 ас, 63% ефективност в атака и 69% позитивно посрещане - +12) за успеха.

За гостите от Ботев Илиян Иванов приключи с 14 точки (1 блок, 1 ас, 32% ефективност в атака и 63% позитивно посрещане - -1).

ДЕЯ СПОРТ (БУРГАС) - БОТЕВ (ЛУКОВИТ) 3:0 (25:18, 25:12, 25:12)

ДЕЯ СПОРТ: Георги Братоев, Виталий Василиев 15, Тодор Вълчев 12, Леон Тончев 6, Денис Чавдаров 4, Стипе Перич - Гейдж Уорсли-либеро (Красимир Гайдарски 5, Георги Петров 7, Борислав Николов 1, Теодор Каменов, Мирослав Димитров 3)

Старши треньор: ВЕНЦИСЛАВ СИМЕОНОВ

БОТЕВ: Христо Петков 1, Иван Панков 1, Мирослав Братанов 9, Илиян Иванов 14, Борис Борисов 4, Пламен Тодоров 2 - Калоян Калчев-либеро (Даниел Николаев 1)

Старши треньор: ПЛАМЕН ТОДОРОВ.