Нефтохимик не пожали Добруджа в Бургас

Волейболистите на Нефтохимик 2010 (Бургас) победиха Добруджа 07 (Добрич) с 3:0 (25:17, 25:21, 25:15) в мач от 5-ия кръг на Efbet Супер Волей, който се игра в зала „Младост“ в Бургас.

С това вицешампионите записаха 4-а победа в шампионата, като с една загуба и 11 точки се намират на 4-о място във временното класиране. Добруджа 07 допусна трета загуба, като с два успеха и 6 точки заема 10-а позиция.

Вицешампионите от Нефтохимик 2010 поведоха бързо с 5:1 в началото на двубоя. Остра атака в центъра на Венцислав Рагин, който през миналия сезон бе част от отбора от Добрич, направи резултата 6:2. Отлично комбинация Александер Туш – Николай Колев и 8:4. Единична блокада на Калоян Балабанов срещу атака на Георги Михалев – 14:8. Георги Михалев атакува в аут и Нефтохимик поведе с 16:10. Бургазлии стигнаха до геймбол при 24:16. Нефтохимик спечели първата част с 25:17.

Домакините поведоха с 6:3 в началото на втората част след блокада на Калоян Балабанов. Ас на Николай Учиков и 7:3. Лазар Лазаров взе прекъсване за гостите от Добрич. Последваха 5 поредни точки за Добруджа след отлична игра на Георги Михалев и гостите поведоха с 8:7. Николай Желязков взе прекъсване за Нефтохимик.Бургазлии изравниха при 12:12.

Домакините заиграха силно и поведоха със 17:14. Блокаут на Златко Кьосев намали разликата само на 1 точка при 16:17. Николай Колев игра умно с блокадата и Нефтохимик поведе с 18:17. Разминаване между Александер Туш и Николай Колев доведе до равенство – 18:18. Калоян Балабанов отново даде преднина на Нефтохимик при 19:18. Светослав Арнаудов хвана на блок атака на Николай Колев за 19:19. Венцислав Рагин спря с блокада атака на Явор Генов за 21:19. Юлиус Фиркал атакува по правата от зона 4 за 22:20. Блокаут на Николай Учиков изведе Нефтохимик напред с 23:20. Нова успешна атака на Николай Учиков и отборът от Бургас стигна до геймбол при 24:21. Ас на Юлиус Фиркал и Нефтохимик спечели втората част с 25:21.

Мощна атака на Николай Учиков даде аванс на Нефтохимик с 4:0 в началото на третата част. Лазар Лазаров взе прекъсване за Добруджа. Страхотна блокада на Николай Колев срещу атака на Златко Кьосев и 10:4. Перфектна комбинация Александер Туш – Николай Колев – 11:5. Николай Учиков атакува мощно за 16:9. Вицешампионите спечелиха лесно и третата част с 25:15.

Юлиус Фиркал (2 аса, 1 блок, 55% ефективност в атака, 27% перфектно и 60% позитивно посрещане - +8) и Николай Учиков (1 ас, 64% ефективност в атака - +11) забиха по 15 точки за успеха на Нефтохимик. Николай Колев добави 11 точки (1 ас, 4 блока, 67% ефективност в атака - +9). Калоян Балабанов се отличи с 10 точки (1 ас, 2 блока, 54% ефективност в атака, 32% перфектно и 63% позитивно посрещане - +6).

Александър Кордев бе най-резултатен за Добруджа с 8 точки.

НЕФТОХИМИК 2010 (БУРГАС) – ДОБРУДЖА 07 (ДОБРИЧ) 3:0 (25:17, 25:21, 25:15)

НЕФТОХИМИК: Александър Туш, Николай Учиков 15, Юлиус Фиркал 15, Калоян Балабанов 10, Николай Колев 11, Венцислев Рагин 5 - Мартин Иванов-либеро (Тодор Димитров)
Старши треньор: НИКОЛАЙ ЖЕЛЯЗКОВ

ДОБРУДЖА: Николай Манчев 2, Георги Михалев 7, Явор Генов 6, Златко Кьосев 5, Светослав Арнаудов 6, Александър Кордев 8 – Николай Тодоров-либеро (Калоян Канев, Христо Енков, Самуил Василев-либеро, Житодар Иванов, Георги Чалъков)

Старши треньор: ЛАЗАР ЛАЗАРОВ.