Пирин продължава непобеден след успех над Дунав🏐

Волейболистите на Пирин (Разлог) продължават непобедени в Efbet Супер Волей, след като записаха 6-а поредна победа. Воденият от играещия треньор Благовест Катранджиев тим би без проблеми като гост Дунав (Русе) с 3:0 (25:22, 25:20, 25:21) в среща от 6-ия кръг, игран тази вечер.

Така разложани остават еднолично начело във временното класиране с 6 победи от 6 мача и 18 точки. Дунав пък е на 10-о място с едва 2 победи, 4 загуби и 6 точки. В следващия, междинен, 7-и кръг Пирин ще гостува на новака Сливнишки герой (Сливница), а русенци са отново домакини, но този път на Раковски 1964 (Севлиево). Мачовете са съответно във вторник (23 ноември) от 17,00 часа и в сряда (24 ноември) от 18,00 часа.

Гостите от Пирин бяха водещи през по-голямата част от първия гейм, като във важните ситуации надделяха благодарение на атаката си. И двата тима демонстрираха волейболни аргументи, но в крайна сметка Пирин наложи волята си. Във втория гейм играчите на Пирин тръгнаха повече от мобилизирано и закономерно поведоха в резултата. Разложани продължиха със стабилната си игра. И в третия гейм не позволиха на противника да направи обрат. Така Пирин записа 6-а поредна победа.

Над всички за Пирин отново беше Спас Байрев със страхотните 23 точки (1 блок, 1 ас и 60% ефективност в атака - +18) за победата и закономерно беше избран за MVP на мача.

За домакините от Дунав Петър Христосков се отчете с 16 точки (2 аса и 54% ефективност в атака - +5).

ДУНАВ (РУСЕ) - ПИРИН (РАЗЛОГ) 0:3 (22:25, 20:25, 21:25)

ДУНАВ: Стилиян Асенов 3, Петър Христосков 16, Стефан Иванов 10, Ангел Павлов 7, Стивън Димитров 5, Борислав Манолов - Симеон Добрев-либеро

Старши треньор: ПЛАМЕН ХРИСТОВ

ПИРИН: Любомир Агонцев 1, Спас Байрев 23, Петър Петров 8, Александър Симеонов 10, Васил Атанасов 3, Костадин Гаджанов 12 - Виктор Копанаров-либеро (Костадин Калоянов-либеро)

Старши треньор: БЛАГОВЕСТ КАТРАНДЖИЕВ.