Голът на Мората донесе отличие на Пикфорд, вратарят може да постави рекорд

Вратарят на Англия Джордан Пикфорд със сигурност ще вземе “Златната ръкавица” за най-добър вратар на Евро 2020.

Това стана ясно след снощния полуфинал между Италия и Испания, който завърши 1:1 след 120 минути игра и беше спечелен от “адзурите” след изпълнение на дузпи. Голът на Алваро Мората за “Ла Фурия” в 80-ата минута означава, че Джанлуиджи Донарума няма да запише повече от четири сухи мрежи в турнира. Досега той не е допуснал гол в три мача - срещу Турция, Швейцария и Уелс в груповата фаза. Пикфорд обаче има пет сухи мрежи и дори “Трите лъва” да отпаднат от Дания тази вечер, той няма как да бъде задминат от италианския вратар по срещи без получен гол, което е критерият за наградата за най-добър вратар в турнира.

До момента Пикфорд няма нито едно допуснато попадение в предходните си пет мача от Евро 2020 срещу Хърватия, Шотландия, Чехия, Германия и Украйна. Ако тази вечер той запази мрежата си суха и срещу “Червения динамит”, стражът на Евертън ще стане първият вратар с шест мача без получен гол на европейско или световно първенство.