Дженоа се спаси с победа над Болоня, съотборник на Антов с историческо постижение

Отборът на Дженоа записа важен успех с 2:0 при гостуването си на Болоня от междинния 36-и кръг в Серия „А“.

Така „грифоните“ гарантираха оставането си в италианския елит и през следващия сезон. Българският национал Валентин Антов остана на пейката на домакините. За тях обаче дебютира защитникът Уиздъм Амей, който при появата си на терена в 89-ата минута се превърна в най-младия футболист в историята на Калчото с възрастта си от 15 години и 274 дни. 16-годишният атакуващ халф Кацпер Урбански също направи своя дебют за тима с влизането си в игра в 89-ата минута. По този начин Синиша Михайлович затвърди реномето си на наставник, който дава шанс на младите играчи, какъвто беше случаят и с 16-годишния Джанлуиджи Донарума в Милан през 2015-а. В 13-ата минута Давиде Дзапакоста се разписа със страхотен далечен шут, а в 61-ата Джанлука Скамака беше точен от дузпа, отсъдена за игра с ръка на Данило.

Така 14-ият в класирането Дженоа събра 39 точки, което означава, че няма да изпадне от елита и през този сезон, тъй като не може да бъде задминат от 18-ия Беневенто (31 точки) два кръга преди края на кампанията. Болоня е 11-и с 40 спечелени пункта.