И Дженоа не намери отговор срещу силната форма на Сасуоло

Намиращият се във форма отбор на Сасуоло постигна пета победа в последните шест кръга в Серия “А” и поне за няколко часа измести Рома от седмата позиция в класирането. В ранния мач от неделната програма на 35-ия кръг “неровердите” надвиха Дженоа с 2:1 като гости. Пет минути преди края съставът на Роберто Де Дзерби уверено водеше с два гола, но в края за малко да допусне изравняване.

Две решения на съдийската бригада бяха ключови през първото полувреме. В 14-ата Джакомо Распадори изведе Сасуоло напред, но от Дженоа настояваха за нарушение при отнемането на топката, откъдето тръгна акцията за попадението. Главният рефер и колегите му от ВАР обаче прецениха, че такова не е имало и голът остана. В 28-ата домакините изравниха чрез Миха Зайц, но този път беше маркиран фал на футболист на Дженоа секунди по-рано и попадението не беше зачетено.

Изключителна грешка на отбраната на “грифоните” в 66-ата позволи на Доменико Берарди да удвои преднината на Сасуоло

Дженоа намали в 85-ата чрез Давиде Дзапакоста, а в последните секунди отново той шутира много опасно и беше близо до втори гол. Домакините остават на 5 точки от зоната на изпадащите, но са с двубой повече от Беневенто, който е първи под чертата.